Detaylar

Kategori Atatürk
Yayıncı Kariyer Yayınları
Liste Fiyatı 30.00
Format KİTAP
Barkod 9789944300438
Yayın Tarihi 2016-10-07
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 272
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 145 X 235

Atatürk'e Yapılan Suikastlar

Mustafa Kemal Atatürk, 10.10.1935 tarihinde Ankarada Çankaya Köşkünde Doktor Mim Kemal Ökeye hitaben, Mason cemiyetinin faaliyetini inkılâplarıma muarız gördüğüm için kapatılmasını elzem gördüm. Bu dakikadan itibaren bu cemiyeti ölmüş biliniz. Ve bir daha diriltmeye teşebbüs etmeyiniz, demişti.
Ankarada bu olaylar olurken, Varnalı Bulgar Yahudisi 33 dereceli Farmason Avram Benaroyas Türkiye Mason Cemiyetinin kapandığını Moskovada bir toplantı sırasında öğrendi ve şunları söyledi:
O sarı lider ortadan suret-i katiyetle kaldırılacaktır! Mefkuremize imha edici darbe vuranların akıbeti, feci şartlar altında ölümdür!..
Devletimizin kurucusu Büyük Atatürke karşı; Çerkez Ethem, Hintli Mustafa Sagîr, Ermeni Manokyan ve Hacı Sami çetesinin suikast teşebbüsü en bilinenler olmak üzere birçok suikast girişimi olmuştur. Fiilen girişilen ya da girişim aşamasındayken engellenen suikastlar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yer tutar. Gerçekleştirilmek istenen her suikast resmen Atamızın hayatına kastetmektedir. Ancak son bir suikast var ki bu; Onun çok güvendiği insanlardan gelmişti. Gayet sinsice başlatılan bu suikast girişiminin farkına varmıştı Atatürk. Ancak çok geç kalmıştı!.. Bugün ise;
Eğer Türk Milletinin gönlünden, zihninden Atatürk sevgisi yok edilirse, İnkılâplar dejenere edilirse elbette ki Türk Devletini parçalamak, Türk Milletini boyunduruk altına almak daha kolay olacaktır. Şu da iyi bilinmelidir ki bugünkü saldırılar dünün devamıdır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ali Kuzu

Satış

% 10
indirim
27.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 3.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim