Detaylar

Kategori Türkiye - Yakın Tarih
Yayıncı Parola Yayınları
Liste Fiyatı 16.67
Format KİTAP
Barkod 9786058535312
Yayın Tarihi 2016-12-14
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 176
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Kurtluş Savaşı'nda Atatürk ve Din Adamları

Padişahın sadık tebaasından nice suçsuz insanları öldürmekte ve kan döktürmektedirler. Padişah tarafından atanmış bazı dini, askeri ve sivil memurları istedikleri gibi memuriyetten çıkarmakta ve kendi yardakçılarını atamaktadırlar. Hilâfet merkezi ile Padişah ülkesi arasındaki ulaştırmayı ve haberleşmeyi kesmekte ve devletin emirlerinin yapılmasına engel olmaktadırlar.

Böylece, hükümet merkezini tek başına bırakmak, Halifenin yüceliğini zedelemek ve zayıflatmak suretiyle yüksek Hilafet katına ihanet etmektedirler.

Ayrıca Padişah'a itaatsizlik suretiyle devletin düzenini ve asayişini bozmak için düzme yayımlar ve yalan söylentiler yayarak halkı azdırmaya çalıştıkları da açık bir gerçektir.

Bu işleri yapan yukarıda söylenmiş elebaşılar ve yardımcıları ile bunların peşlerine takılanların dağılmaları için çıkarılan yüksek emirlerden sonra bunlar, hala kötülüklerine inatla devam ettikleri takdirde işledikleri kötülüklerden memleketi temizlemek ve kulları fenalıklardan kurtarmak dince yapılması gerekli olup, Allah'ın öldürünüz emri gereğince öldürülmeleri şeriata uygun ve farz mıdır Beyan buyrula?
Cevap: Allah bilir ki olur.
Dürrizâde El-Seyid Abdullah

Emeği Geçenler

Yazar   : Ali Kuzu

Satış

% 10
indirim
15.00
Liste Fiyatı : 16.67
Kazancınız : 1.67
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim